Încadrat la categoria: InfoGates Junior
27 mai 2015

Rezultatele Concursului județean INFOGATES Junior 2015

Rezultatele secțiunii Proiecte, clasele V-VI:

Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învățământ Profesorul/Profesorii îndrumător/îndrumători Premiu
Radu Florea VI Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Matei Paulina I
Sima Florescu Andrei V Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Târgoviște Chiriac Beatrice II
Călinescu Andrei Alexandru VI Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Matei Paulina III
Teleanu Ioan Claudiu V Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru III
Ghinea Leonard Adrian VI Școala Gimnazială Telești Nițescu Vasile Ovidiu M
Gusti Robert Stefan VI Șc. Gimn. Paul Bănica -Tgv. Rada Vasile M
Stanciu Răducu Ștefan VI Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru M
Turea Maria Carmen VI Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru M
Bărbulescu Daniel VI Șc. Gimn. Paul Bănica -Tgv. Rada Vasile
Dragomir Sebastian VI Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Târgoviște Chiriac Beatrice
Dumitrescu Ionuț Alexandru VI Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru
Honciu Mario Darius VI Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Târgoviște Chiriac Beatrice
Pîrșe Nicoleta Bianca V Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru
Rizea Alexandra Maria VI Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru
Stoica Ionela Gabriela VI Școala Gimnazială Vișinești Oprea Dan Dumitru

 

Rezultatele secțiunii Proiecte, clasele VII-VIII:

Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învățământ Profesorul/Profesorii îndrumător/îndrumători Premiu
Nastasă Rebeca Vasilica VII Palatul Copiilor Târgoviște – Filiala Moreni Rusu Niculina I
Bucner Theodor VIII Școala Gimnazială „I. Al. Brătescu-Voinești” Bănaru Georgiana II
Constantinescu Alecsandra VII Școala Gimnazială Vișinești Năstase Luminița III
Nițescu Maria Viorica VII Școala Gimnazială Vișinești Năstase Luminița M
Petre Vlăduț Constantin VII Școala Gimnazială Vișinești Năstase Luminița M
Lungu Răzvan Ionuț VIII Școala Gimnazială Vișinești Năstase Luminița
Badea Andreea – Roxana VII Școala Gimnazială „Matei Basarab” Bănaru Georgiana, Badea Camelia
Mărășescu Valentin Constantin VII Școala Gimnazială Vișinești Năstase Luminița

 

Rezultatele secțiunii Jocuri:

Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învățământ Profesorul/Profesorii îndrumător/îndrumători Premiu
Constantinescu Vlad VII Școala Gimnazială „I. Al. Brătescu-Voinești” Badea Adrian I
Caravencea Alexandru VII Palatul Copiilor Târgoviște – Filiala Moreni Rusu Niculina II

 

Rezultatele secțiunii Roboți:

Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea de învățământ Profesorul/Profesorii îndrumător/îndrumători Premiu
Chidesa Andrei V Școala Gimnazială „I. Al. Brătescu-Voinești” Badea Adrian I
Dunea Eduard V Școala Gimnazială „I. Al. Brătescu-Voinești” Badea Adrian I
Tores Călin Andrei V Școala Gimnazială „I. Al. Brătescu-Voinești” Badea Adrian I
Încadrat la categoria: Noutati, Simpozion
10 mai 2015

Simpozionul „Natura si Omul” – editia a XXV – a 2015

Ediția a XXIV-a a Simpozionului „Natura și Omul” se va desfășura în data de 27 mai 2015 la Liceul Teoretic „Ion Heliade Rădulescu” Târgoviște:

Încadrat la categoria: Noutati, Simpozion
21 mai 2014

Simpozionul „Natura si Omul” – editia a XXIV – a 2014

Ediția a XXIV-a a Simpozionului „Natura și Omul” se va desfășura în data de 30 mai 2014 la Liceul Teoretic „Ion Heliade Rădulescu” Târgoviște:

Încadrat la categoria: Proiecte, Simpozion
13 mai 2013

Simpozionul judetean „Natura si Omul” 2013 ediția XXII

Simpozionul Județean „Natura și Omul” – ediția XXII – se va desfășura la Liceul Teoretic „I. H. Rădulescu” Târgoviște în data de 24 mai 2013.

Regulamentul Simpozionului Județean „Natura și Omul” – ediția XXII.

Fișa de înscriere la simpozion.

 

Încadrat la categoria: Noutati
2 aprilie 2013

Concursul Județean InfoGATES Junior 2013

Rezultate finale Concursul Județean InfoGATES Junior 2013:

– secțiunea proiecte, cls. V-VI

– secțiunea proiecte, cls. VII-VIII

– secțiunea jocuri

Încadrat la categoria: Noutati
24 martie 2013

Olimpiada de Tehnologia Informației – faza județeană 2013

Rezultatele la faza județeană a Olimpiada de Tehnologia Informației sunt afișate pe situl oficial al olimpiadei.

Subiectele și baremele le găsiți pe pagina Concursuri a sitului nostru.

Încadrat la categoria: Noutati, Proiecte, Simpozion
25 aprilie 2012

Simpozionul Judeţean „Natura şi Omul ” – ed. XXI

În data de 5 iunie 2012  – ZIUA MONDIALĂ A MEDIULUI , începând cu ora 12.00, la Liceul „Ion Heliade Rădulescu” Târgovişte, se va desfăşura ediţia a XXI-a a Simpozionului „Natura şi Omul”, a cărui tematică este: „Economia verde: ai participat ?”.

Regulamentul simpozionului îl descărcaţi de aici: regulament_natura_si_omul_2012

Fişa de înscriere o descărcaţi de aici:

Încadrat la categoria: InfoGates Junior
3 aprilie 2012

InfoGATES Junior 2012

UPDATE: Gasiți aici rezultatele concursului InfoGates Junior. Subiecte sunt afișate pe pagina Concursuri.

În data de 3 aprilie 2012, Asociația NewProjects organizează în parteneriat cu Liceul “Ion Heliade Rădulescu” Târgoviște și cu Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița, tradiționalul concurs județean de informatică destinat elevilor de gimnaziu – InfoGATES Junior. Studiați aici regulamentul concursului . Succes tuturor participanților !

Încadrat la categoria: CIA InfoGates
18 martie 2012

Rezultate CIA2012

S-au afişat rezultatele Concursului de Informatică Aplicată, etapa judeţeană, pe site-ul oficial al concursului ciaro.ro

Calificaţi la faza naţională – secţiunea TIC:

Nr.

Nume

Prenume

Unitatea școlara

Clasa

Profesor

Proba Teoretică

Proba Practică

Total

1

Muscariu

Jessica Maria

Colegiul Naţional „Ienăchiţă Văcărescu” Târgovişte

9

Rafira Anca

44

194

238

2

Ianache

Bogdan

Colegiul Naţional „Ienăchiţă Văcărescu” Târgovişte

10

Vlad Cătălina

76

188

264

3

Mihai

Emma Elena

Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște

11

Vasile Gheorghița, Căpraru Claudiu

40

180

220

Calificaţi la faza naţională – secţiunea C#:

Nr.

Nume

Prenume

Unitatea școlara

Clasa

Profesor

Proba practică

Proba proiect

Total

1

Bogdan

Petruţ

Colegiul Naţional „Constantin Carabella” Târgovişte

11

Căpraru Claudiu

42

82

58

 

Încadrat la categoria: CIA InfoGates
16 martie 2012

Concursul de Informatică Aplicată 2012

Faza județeană a Concursului de Informatică Aplicată (CIA 2012) se va desfășura la  Liceul Ion Heliade Rădulescu Târgoviște pe data de 17.03.2012.

Faza națională a Concursului de Informatică Aplicată (CIA 2012) se va desfășura în Miercurea Ciuc (județul Harghita) în perioada 11-13.05.2012.

Pentru a verifica situația înscrierilor și rezultatele obținute vizitați site-ul oficial al concursului.

Regulamentul specific de organizare şi desfăşurare a Concursului de Informatică Aplicată.

Precizări privind organizarea şi desfăşurarea Concursului de Informatică Aplicată – Anul şcolar 2011-2012.

Temele pentru faza județeană CIA 2012 sunt:

  1. TIC-11-12  – “ Artă prin știință, știință prin artă”
  2. C# – “Plus și Minus”